Anëtari i Kryesisë së PDK-së në Pejë, Srton Muhaxheri ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit politike në vend.Ai ka shkruar se kryetari i VV-së nuk ka kurrfarë interesi që Vjosa Osmanin ta bëjë presidente.“Albinit i duhet Vjosa në lojë jo jashtë loje sepse ende ka mundësi për ta shfrytëzuar, prandaj nuk ka interesim për ta bërë presidente sado që Vjosa i ka mpreh dhëmbët për atë pozitë”, ka shkruar ai.

Shënimi i plotë:
Albin Kurti nuk e ka as interesimin më të vogël për ta bërë presidente Vjosa Osmanin dhe kjo duket qartë edhe nga takimet me subjekte politike që nuk e ka kërkuar voten për Vjosen.Albinit i duhet Vjosa në lojë jo jashtë loje sepse ende ka mundësi për ta shfrytëzuar, prandaj nuk ka interesim për ta bërë presidente sado që Vjosa i ka mpreh dhëmbët për atë pozitë. /GazetaKlan.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x