Arben Ahmeti tregon për herë të parë për një telefonatë nga Albin Kurti: Më thirri dhe më pyeti…

Gazetari Arben Ahmeti, ka hedhur kritika ndaj kryeministrit Albin Kurti, për të cilin thotë se po shkon në dialog me Serbinë, përkundër premtimeve të dhëna kohë më parë rreth kushteve që duhet të vendosen para se ndodhë një gjë e tillë.

Ahmeti thotë se kur Kurti ishte në opozitë e kishte telefonuar atë, duke i thënë se a është e vërtetë që po krijohet një fusnotë në negociata të Brukselit.

“Në opozitë ka qenë kur më ka thirrë në telefon dhe më ka thënë se a është e vërtetë që po formohet një fusnotë në negociata me Serbinë. Kur i kam thënë që po, më ka thënë që qenka temë e mirë për të dalur me protestu. Tash i ka harru të gjitha këto”, ka thënë ndër të tjera Ahmeti në Politiko.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x