A do të japë dorëheqje nesër Albin Kurti

Nesër është Dita D për marrdhëniet Kosovë-Serbi. Nesër në Bruksel ndahet shapi nga sheqeri. Ose duhet pranuar plani franko-gjerman, ku përfshihet edhe Asociacion Zajdenica ose duhet pranuar izolimi total ndërkombëtar nga pala refuzuese. Kryeministri Kurti e ka bërë të qartë që do ta pranojë planin franko gjerman që nuk parasheh njohje, por normalizim raportesh dhe […]

Visar Ymeri gati për aderim në LDK, i thur elozhe kryetarit Abdixhiku

Ish- kryetari i Lëvizjes Vetëvendose që tani është veshur me petkun e analistit Visar Ymeri i cili nëpër debate televizive hedhë vrerë ndaj Kryeministrit Kurti, si duket është përafruar me qëndrime me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe po bëhet gati të aderoj. Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje përmes një statusi në facebook i ka thurur elozhe […]

Media ndërkombëtare: Kurti nuk “shantazhohet” – ky është afati i fundit që Kosova të nënshkruajë një pakt me armikun e vjetër!

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon të jetë në qendër të zhvillimeve politike në rajon dhe vetëm. arrijnë një marrëveshje finale. Njohja reciproke dhe Asociacioni janë dy nga kërkesat që Kosova dhe Serbia po kërkojnë që të realizohen në vazhdimësi. Këto zhvillime kanë tërhequr vëmendjen e medias ndërkombëtare “Euronews” e cila i ka kushtuar një artikull të veçantë […]

LDK me propozim të ri: Zgjidhja është e qartë, koeficienti 125

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar për koeficientin, duke thënë se zgjidhja është e qartë dhe sipas tij koeficienti duhet të jetë 125. Abdixhiku përmes një postimi në Facebook ka thënë se propozimi i tyre është i drejtë sepse merr për bazë inflacionin rekord që e kemi patur në vend. Sipas tij propozimi i […]

Agjencia franceze shkruan për “tensionet mes Kosovës e ShBA-së”: Kurti u thotë “nuk shantazhohemi”

Kryeministri Albin Kurti po zotohet për t’i rezistuar çdo përpjekje “shantazhi” përballë afatit për marrëveshje me Serbinë nga Perëndimi. Kështu po raportojnë mediat franceze, duke cituar një intervistë të shefit të Qeverisë së Kosovës, e cila duket se është dhënë për AFP-në. France 24 ndërkohë, ka cituar këto raportime duke thënë se Kurti ka deklaruar […]