Dalin emrat: Kjo është Kryesia e re e LDK-së

LDK-ja ka zgjedhur kryesinë e re të partisë, ku emra të rinj janë tashmë anëtarë të kryesisë.

Kjo është lista e kryesisë së re të LDK-së, ku përfshihen, kryetari, tre nënkryetarët, sekretari organizativ, kryetarja e forumit të gruas dhe kryetari i forumit të ri.

Kryetar: Lumir Abdixhiku

Nënkryetar: Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri, Anton Quni si dhe Shqipe Mjekiqi

Sekretar: Imri Ahmeti

Anëtarë:

Kujtim Shala
Avdullah Hoti
Hykmete Bajrami
Arben Gashi
Armend Zemaj
Sibel Halimi
Doruntinë Maloku
Ekrem Hyseni
Ardian Shala
Xhafer Tahiri
Alban Zogaj
Vlora Dumoshi
Safet Kamberi
Brikenda Kryeziu
Fadil Krasniqi
Sokol Haliti
Teuta Sahatqija
Valon Murtezaj
Besian Mustafa
Lutfi Zharku
Muhamet Hamiti
Faton Bislimi
Rrezarta Krasniqi
Ilir Ferati
Besa Gaxherri

Kryetare e Forumit të Gruas: Lirije Kajtazi

Forumit Rinor: Fidan Rekaliu

Shumë figura “garda e vjetër” nuk do të jenë më pjesë e Kryesisë. Agim Veliu, Haki Rugova, Skender Hyseni, Ismet Beqiri, Muharrem Sfarqa e Naser Osmani nuk do të jenë më pjesë e Kryesisë së kësaj partie.

Abdixhiku ka zëvendësuar edhe Arban Abrashin, i cili nuk është më sekretar i partisë. Këtë pozitë përbrenda LDK-së, tash e tutje do ta ushtrojë Imri Ahmeti.

Kujtojmë, se zgjedhja e kryetarit të ri dhe të Kryesisë së re të LDK-së, vjen pas dorëheqjes së ish-kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa pas rënies drastike në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt.

Kryetari i ri ka premtuar ta kthejë LDK-në aty ku ka qenë, pas rënies drastike në zgjedhjet e 14 shkurtit. /GazetaKlan.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x