[Dokument] Qeveria Kurti Themelon Fondin e Siguris,ftohen qytetarët që të kontribojnë

Kosova është krijuar me Fondin e Sigurisë.

Kryeministri Albin Kurti u konsultua me partnerët ndërkombëtarë dhe më pas autorizoi Ministrinë e Financave për krijimin e fondit.

“Mjetet e grumbulluara janë të destinuara të shfrytëzohen në përputhje me Strategjinë e Sigurisë Shtetërore të Republikës së Kosovës, e cila pritet të miratohet nga Qeveria e Republikës së Kosovës.” Funksionimi i këtij fondi do të rregullohet me akte procedurale përkatëse. dhe do të përdoret vetëm për qëllimin e caktuar nga qeveria”, ka thënë Kurti, përcjellë KlanKosova.tv.

“Në përputhje me legjislacionin në fuqi, procedurat për origjinën e fondeve do të zbatohen për të ruajtur integritetin e fondit dhe qëllimin e tij”.

“Ftohen qytetarët e Kosovës dhe bashkatdhetarët tanë në diasporë, por edhe donatorët tjerë që të kontribuojnë për sigurinë e shtetit.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x