Albin Kurti ia dha të mbrapshtën Veliut, përjashtohet edhe nga kryesia e LDK-së!

Këshilli Drejtuesi i Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk i ka besuar asnjë post ish-nënkryetarit, Agim Veliu, shkruan GazetaKlan.

Fati i keq Veliun e ka përcjellur qysh kur u shkarkua nga pozita e ministrit nga ana e ish-kryeministrit, Albin Kurti.

Ai është lënë jashtë kryesisë së re të LDK-së, që udhëhiqet nga Lumir Abdixhiku.

Ndryshe, 4 nënkryetar të partisë janë caktuar: Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri, Anton Quni si dhe Shqipe Mjekiqi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x