Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha, thotë se qeveria e drejtuar nga Albin Kurti, nuk do të mund ta përfundojë mandatin katër vjeçar.

Madje, sipas Hoxhës, edhe herën e kaluar Albin Kurti e kishte mandatin për të qeverisur, mirëpo sipas tij atë e dorëzoi.

“Qeveria Kurti 2 nuk e pret 4-vjetshin. Albin Kurti edhe herën e kaluar e pati mandatin, e dorëzoi vetë”, ka thënë Hoxha.

Deputetja e PDK-së, ka hedhur kritika ndaj qeverisë Kurti dhe menaxhimin e pandemisë COVID-19.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x