Serbët me Provokim të Randë, Lëshojnë Muzikë Çetnike me Zmadhues zëri.

Në veri të Kosovës po vazhdon të jetë situatë e brishtë dhe e tensionuar teksa aty janë ende forca të shumta policore dhe protestues serbë.Serbët herë pas here atje po provokojnë situatën, teksa mediat në Beograd kanë raportuar se ata kanë filluar të lëshojnë muzikë me zmadhuese zëri.Sot është dita e tretë e bllokadës në veri e cila u nxit nga nj
ë vendim i qeverisë së Kosovës për të zbatuar reciprocitet në targa.

 

 

<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/IY_jqc8x88w” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x